رادیس پایپ

مرجع کامل معرفی و فروش لوله و اتصالات ساختمانی

021 - 22569537
info[at]radispipe.ir

براستی گرمایش از کف برای سلامتی مضر است؟

براستی گرمایش از کف برای سلامتی مضر است؟

آیا براستی سیستم های گرمایش از کف برای سلامتی انسان ضرر دارد؟

شاید نتوان به صورت قطع در این مورد اظهار نظر کرد، ولی نباید فراموش کرد بسیاری از سیستم های تاسیساتی هنوز در کشور ناشناخته بوده و یا مراحل ابتدایی آزمون خود را پشت سر می گذارند.

واقعیت این است که اینگونه سیستم ها به درستی به مردم معرفی نشده اند و یا در نصب و اجرای آن دقت لازم را اعمال نکرده اند. نتیجه این ترویج اندیشه های غلط و دور شدن از استانداردهای جهانی است.

در خصوص سیستم های گرمایش کفی نیز این موضوع صدق می کند.

اگر با خودمان روراست باشیم باید بگوییم چند درصد از ما سیستم های گرمایش از کف را از نزدیک لمس کرده ایم؟؟

متاسفانه برخی از مردم حتی متخصصان به شنیده اکتفا کرده و ناخودآگاه لطمات جبران ناپذیری بر پیکره صنعت تاسیسات وارد می کنند.

در این میان بیشترین نگاه ها متوجه سازمان استاندارد، نظام مهندسی و تحقیقات ساختمان و مسکن است و از آنجا که در برخی از سایت ها به خبر نقل از مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن، خبر ممنوعیت استفاده از سیستم های گرمایش از کف را منتشر کرده بود، این مرکز به عنوان مرجع بررسی و پژوهش بنیادی بخش ساختمان و تاسیسات کشور ضمن واکنش با این موضوع در آن تاریخ با ارسال جوابیه، ضمن تکذیب (خبر ممنوعیت استفاده از سیستم های گرمایش از کف) اعلام کرد که این خبر از پایه و اساس کذب است و هیچ گونه دستورالعملی مبنی بر عدم استفاده از سیستم گرمایش از کف به سازمان های مسکن و شهرسازی استان ها ابلاغ ننموده است، ضمن اینکه بررسی و تحقیق بر روی این سیستم به عنوان یک سیستم رایج تاسیساتی از جمله پروژه های تحقیقاتی انجام شده در بخش تاسیسات ساختمانی مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن است.

بیاد داشته باشید:

راه رفتن و نشستن بر روی سرامیک و سنگ که طبیعت سردی دارد اثرات مهم و بدی را به خصوص در کودکان به جا می گذارد. کف پا جزء اندام مهمی است و سرد و گرمی که از کف پا عارض می گردد اثرات مخربی روی اعضاء بدن می گذارد و ضرر سردی کف دست و سایر اندام ها نسبت به سرد شدن کف پا خیلی کمتر است.

مطالعات پزشکی نشان می دهند که برای تندرستی هرچه بیشتر، بهتر است سر خنک و پا گرم نگه داشته شود. بنابراین طی آزمونی که جهت مقایسه گرمایش از کف با گرمایش همرفت هوای گرم در دو اتاق مجزا صورت گرفت، نتایج زیر به دست آمد:

الف- پس از گذشت دو ساعت، گرد و غبار موجود در هر دو اتاق ارزیابی شد:

نتایج به دست آمده نشان می دهند که در مورد گرمایش کف، گرد و غبار در محیط پیرامون شناور و معلق نمی باشند.

ب- میزان رطوبت پوست پس از دو ساعت در هر دو اتاق مورد ارزیابی قرار گرفت:

در مورد گرمایش کفی، میزان رطوبت پوست تغییری نکرد. بنابراین می توان گفت سیستم گرمایش از کف، به وضوح برای پوست و زیبایی مفید است.

گرمایش از کف همچنین به سلامت شما کمک می کند. این سیستم قادر است ضربان قلب شما را در سرعت کم و خواب عمیق نسبت به گرمایش همرفت کنترل نماید و یا در خصوص گرم شدن فرش و قالی در گرمایش از کف، کرم بید به به سمت سطح فرش حرکت می کند که به راحتی با استفاده از جاروبرقی پاک سازی و به درون آن کشیده می شود.

 

منبع: مجله پیام تاسیسات

 

دسته ها: مطالب

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.