رادیس پایپ

مرجع کامل معرفی و فروش لوله و اتصالات ساختمانی

021 - 22569537
info[at]radispipe.ir

عایق الاستومری

عایق الاستومری

امروزه در صنعت تاسیسات صنعتی و ساختمانی، استفاده از عایق الاستومری جهت عایق کاری سیستم کانال های تهویه مطبوع و سیستم های گرمایش و سرمایش از قبیل لوله های سرد و گرم، مخازن، قطعات و اتصالات و همچنین کانال های هوارسان و در صنایعی از قبیل تاسیسات ساختمانی، صنعتی، نفت، گاز و پتروشیمی به دلایل زیست محیطی و بهداشتی بودن و راندمان بالا و جلوگیری بیشتر از افت انرژی و سهولت در نصب و تقلیل زمان نصب به امری اجتناب ناپذیر و متداول تبدیل گشته است.
عایق الاستومری به شکل پیش ساخته با ساختارر سلول بسته، در انواع متنوع و در ضخامتهای متفاوت به صورت "رولی" و "لوله ای" تولید و به بازار عرضه می شود.
عایق الاستومری، جهت عایق کاری مقاطع و سطح های با کندانس بالا مورد استفاده قرار میگیرد.
عایق الاستومری در برابر حرارت بالا، گاز ازن و اشعه ماورای بنفش و همچنین در برابر شرایط نامناسب جوی، رطوبت، آلاینده ها و گازهای خورنده و همچنین مواد شیمیایی، مقاومت بسیار بالایی دارد.
عایق الاستومری همچنین در مقابل انتشار بخار آب مقاوم می باشد، تا حدی که جذب رطوبت این عایق ها در دوره ی زمانی یک ماهه نهایتاً 10 درصد وزن آنهاست که در مقایسه با عایق های سنتی از قبیل پشم شیشه و پشم سنگ، جذب رطوبت 10000 برابر کمتر است.
عایق الاستومری در هنگام حریق، شعله ور نشده و گازهای سمی متساعد نمی کند و همچنین مصون از هرگونه آسیب رسانی به لایه ازن می باشد.
عایق الاستومری می تواند بعنوان عایق صوتی نیز مورد استفاده قرار گیرد، بطوری که عایقی به ضخامت 2 سانتی متر می تواند شدت صوت را تا 35 دسی بل کاهش دهد.
عایق الاستومری، غیررشته ای و غیر متخلخل بوده که باعث پایداری عایق هنگام نصب در برابر پارگی یا تکه تکه شدن می شود.
عایق الاستومری را که در بعضی مکان ها اجبارا بصورت اکسپوز، نمایان می ماند می توان با استاده از رنگ پلیمری که مخصوص عایق الاستومری می باشد رنگ آمیزی نمود.
در محلهای سربسته و داخلی، عایق الاستومری را می توان بدون هیچ پوششی نصب نمود، اما در محل های روباز، سطح بیرونی عایق الاستومری را با لایه ای از آلومینیوم در ضخامت های گوناگون جهت حفاظت در برابر ضربه، عوامل فرسایشی جوی و افزایش طول عمر عایق الاستومری، کاور می کنند.
عایق الاستومری همانطور که قبلا گفته شد به دو صورت "رولی" و "لوله ای" تولید و به بازار عرضه می گردد که در زیر به انواع آنها اشاره می شود.


انواع عایق الاستومری:

  • عایق الاستومری رولی ساده
  • عایق الاستومری لوله ای ساده
  • عایق الاستومری رولی پشت چسبدار (ساده و مسلح)
  • عایق الاستومری رولی با روکش آلومینیوم (ساده و مسلح)
  • عایق الاستومری لوله ای با روکش آلومینیوم
دسته ها: مطالب